Potpuni preokret odbojkaša Radničkog protiv Požarevljana

- -
0

U šestom kolu Super lige Srbije, odbojkaši Radničkog savladali su ekipu Mladog radnika iz Požarevca, na svom terenu, posle velikog preokreta, rezultatom 3:2.

Požarevljani su nakon velike borbe dobili prvi set sa 28:26, a potom došli i do velike prednosti od 2:0 – 25:19.

Ipak, ispostavilo se da je taj bod bio sve što su osvojili, jer su domaći u naredna dva seta odgovorili na isti način (25:19, 25:19) i meč uveli u „taj-brejk“.

U odlučujućem setu domaći su nastavili u istom ritmu, pa je veći deo plena ipak ostao u „Jezeru“ (15:7).

U pobedničkom timu prednjačio je Vladimir Jekić sa 21 poenom, a dvocifreni su bili još Srećko Ristić (15), Nikola Goić, Nemanja Stevanović (13) i Vuk Milutinović (11). Na drugoj strani, raspoloženi trio Tomo Micić (22), Saša Popović (20), Nemanja Dukić (17), bio je nedovoljan za izbegavanje poraza.

Kragujevčani su sada sa vodeće pozicije skliznuli na deobu drugog mesta, ali sa samo bodom zaostatka za liderom Vojvodinom.