Porazi košarkašica

- -
0

zkk radnicki zkk sumadija

Posle gradskog derbija u kom je Šumadija ubedljivo slavila, kragujevački predstavnici u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije upisali su poraze. Radnički je izgubio na gostovanju niškom Studentu – 79:71 (16:16, 25:13, 17:19, 21:23), dok je Šumadija poklekla na svom terenu, protiv trećeplasiranog Kraljeva – 77:66 (23:17, 19:21, 15:12, 20:16).

Posle izjednačenog starta, za Radnički je bila kobna druga četvrtina, u kojoj je domaćin stekao dvocifrenu prednost, koju gošće nisu uspele da sustignu, iako su bile bolji rival u drugom poluvremenu. Kragujevčanke nisu imale rešenje za nezaustavljivu Milenu Vukićević koja je upisala 32 poena, 13 skokova, 5 blokada, 3 asistencije i 11 iznuđenih faulova, za indeks korisnosti 55. Na drugoj strani, najbolja je bila Bojana Stevanović sa 19 poena, 12 skokova, 12 iznuđenih faulova i indeksom 36. Ivana Čelić i Milica Cvetanović dodale su po 14 poena, a Sara Milošević 10.

Šumadija je, sa druge strane, izuzev u nekoliko uvodnih minuta, sve vreme bila u zaostatku. Na minimalnom odstojanju držala se sve do finiša treće deonice, kada su gošće dodale gas i prelomile utakmicu. Poput Nišlijki, i Kraljevčanke su imale nerešivu enigmu za protivnički tim u svojim redovima – Anđelinu Radić (31 poen, 14 skokova, 7 ukradenih lopti, indeks 53). U poraženom timu prednjačila je Marija Radović sa 22 poena, a dvocifrene su bile još Jelena Prvulović (12 poena, 7 asistencija), te Jelena Ćulafić i Mirjana Matović sa po 10 poena.