Poraz vaterpolista Radničkog na startu finalne serije

- -
0

radnicki zvezda vaterpoloVaterpolisti Radničkog poraženi su posle produžetaka od Crvene zvezde, na beogradskom Tašmajdanu, rezultatom 10:9, u prvom susretu finalne serije plej-ofa Prve A lige Srbije.

Utakmica je bila veoma tvrda i neizvesna od samog starta, a prvi gol viđen je posle tri i po minuta igre, kada se Duško Pijetlović sjajno oslobodio i matirao Radića. Minut kasnije izjednačio je Boris Zloković sa igračem više, a brojčanu prednost iskoristio je na drugoj strani Strahinja Rašović i postavio konačan rezultat prve četvrtine – 2:1.

Početkom drugog perioda igre Vanja Udovičić je sjajno isplivao kontru i savladao nemoćnog Denisa Šefika, ali je, posle još jedne pravovremene asistencije Borisa Vapenskog, Duško Pijetlović doneo novo vođstvo svom timu – 3:2. Da timovi odu poravnati na veliki odmor postarao se Filip Filipović, topovskim udarcem u levi ugao Šefikovog gola – 3:3.

Sjajno su Kragujevčani startovali u drugom delu susreta. Već u prvom napadu Gak je doneo svom timu prvo vođstvo, a odmah zatim Čupić je kaznio neiskorišćeni peterac Prlainovića i udvostručio prednost – 5:3.

Ipak, gosti su zatim potpuno stali i dozvolili „crveno-belima“ da ponovo stignu do vođstva (6:5). Serija 3:0 započeta je golom koji se retko viđa. Naime, Vapenski je sa desne strane pogodio stativu, od koje se lopta odbila do glave Vanje Udovičića i nazad u mrežu. Potom je Strahinja Rašović postavio izjednačenje iz peterca, a zatim je Prlainović sjajno uplivao na poziciju sidraša i šraubom odveo svoj tim u poslednju deonicu sa „plus jedan“.

Rovovska borba nastavljena je i u četvrtom periodu. Na samom startu Đorđe Filipović je odlično isplivao kontru i izjednačio – 6:6, ali nisu posustajali domaći. Dva puta su stizali do vođstva, ali je Radnički oba puta uspeo da izjednači, a potom i da preokrene, preko Burića, posle lepog kontranapada – 9:8. Ponovo su izabranici Dejana Savića imali sreće, kada se lopta posle šuta Rađena od prečke odbila do glave Radića, pa u mrežu za, ispostavilo se, konačan rezultat regularnog dela (9:9). Imao je Burić lepu priliku da u samom finišu donese pobedu Radničkom, ali je njegov udarac odbranio Šefik, pa se ušlo u produžetke.

Pobednika je odlučio pogodak sa igračem više Borisa Vapenskog, 10 sekundi pre kraja drugog produžetka.

Crvena zvezda – Radnički 10:9 (2:1, 1:2, 3:2, 3:4, 0:0, 1:0)

Bazen: „Tašmajdan“. Gledalaca: 1.000. Sudije: N. Golijanin, S. Mišković. Igrač više: Crvena zvezda 12(5), Radnički 9(4). Peterci: Crvena zvezda 2(1).

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Popović, Marković 1, Gak 1, Bašić, Ćirić, Čupić 1, Zloković 1, F. Filipović 2, Udovičić 1, Đ. Filipović 1, Lazić. Trener: Udovičić

CRVENA ZVEZDA: Šefik , S. Rašović 2, Rađen 1, Ivošević, Stojčić, Pijetlović 2, Avramović, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović 2, Balać, Draksimović. Trener: Savić.