Poraz „tigrica“ u polufinalu Kupa

- -
0

zrk radnickiRukometašice Radničkog poražene su danas u polufinalu finalnog turnira Kupa Srbije, koji se igra u kragujevačkoj hali „Jezero“, od branioca trofeja, ekipe Zaječara, rezultatom 33:27.

Tokom većeg dela prvog poluvremena vođena je ravnopravna borba, pa je i rezultat nakon prvih 30 minuta bio nerešen – 15:15. Ipak, po povratku sa odmora Zaječarke su pokazale zašto su na domaćoj sceni neporažene već pune četiri godine, pa su na kraju trijumfovali sa maksimalnih „plus šest“.

U domaćem timu najefikasnija bila je Jasmina Kukić-Radojičić sa devet golova, Katarina Stepanović postigla je šest, Marija Tanić pet, dok se na drugoj strani istakla Marija Zebić sa 12 pogodaka.

Nisu uspele „tigrice“ da zaustave „amazonke“ u pohodu na četvrtu uzastopnu duplu krunu, pa će se sutra od 18 sati u finalu sastati Zaječar i Jagodina, koja je ubedljivo savladala Crvenu zvezdu – 31:22.