Poraz „tigrica“ u derbiju

- -
0

zrk radnicki izvor

U derbiju jesenjeg dela Superlige Srbije, rukometašice Radničkog pretrpele su poraz na gostovanju ekipi Izvora Bukovičke Banje, posle velikog preokreta, pred 1.000 gledalaca u Sportskom centru „Šumadija“ u Aranđelovcu – 28:25 (12:15).

Startnih 4:0 i „plus šest“ u više navrata u prvom delu, nagoveštavali su pobedu aktuelnih šampionki, ali su domaće u finišu poluvremena sa tri vezana gola prepolovile zaostatak (15:12), a devet minuta po povratku sa odmora preokrenule za prvo vođstvo (18:17), koje nisu ispuštale do kraja.

Ovom pobedom Izvor je preoteo Kragujevčankama prvo mesto i posle sedam odigranih kola ima bod više.

Standardno najefikasnija bila je Anđela Janjušević sa 12 golova, a donekle su je pratile Sanja Radosavljević sa pet i Ivana Prijović sa četiri, dok je Jovana Risović zabeležila 13 odbrana. Na drugoj strani Timea Rabata prednjačila je sa sedam pogodaka, šest je dodala Marija Petrović, a pet bivša „tigrica“, Milica Danilović, dok je Ana Kačarević intervenisala 12 puta.

Izvor Bukovička Banja – Radnički 28:25 (12:15)

ARANĐELOVAC SC „Šumadija“. Gledalaca: 1000. Sudije: Vanja Antić i Jelena Jakovljević (obe iz Beograda). Sedmerci: Izvor 6(4), Radnički 8(5). Isključenja: Izvor 12, Radnički 10 minuta.

IZVOR BUKOVIČKA BANJA: Kojić, Žarković 3, Radoičić 1, Anić 1, Stanić 1, Ilić 3, Rabata 7, Tomković 1, Karić (1 odbrana), Rajović, Grbić, Đoković, Kačarević (12 odbrana), Danilović 5, Stefanović, Petrović 6.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 1, Prijović 4, Tanić, S. Radosavljević 5, Radović, Stajković, Simić, Lukić, Risović (13 odbrana), Dukić 2, Veljković, Tatar, Kulić, Todorović 1, Janjušević 12.