Poraz „tigrica“ na startu, titula sve dalje

- -
0

zrk radnicki naisa (2)

Na startu plej-ofa Superlige Srbije, rukometašice Radničkog poražene su na gostovanju niškoj Naisi, rezultatom 30:28.

Kragujevčanke su tako drugim ovosezonskim porazom u Nišu znatno umanjile šansu da odbrane titulu, jer za vodećim Izvorom iz Aranđelovca zaostaju pet bodova, dok Nišlijkama lider beži samo dva.

Posle startnih 5:0, „tigrice“ su se vratile iz nokdauna i ubrzo izjednačile (6:6), ali su na prvo vođstvo čekale sve do početka drugog poluvremena. No, i ono je kratko trajalo, pa su domaće povratile kontrolu i sigurno privele meč kraju.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Radovićeva sa devet golova, koliko je postigla i Prijovićeva na drugoj strani.

U narednom kolu Radnički gostuje Železničaru iz Inđije.

Naisa – Radnički 30:28 (16:15)

NIŠ – Hala: „Čair“. Gledalaca : 500. Sudije: Goran Kovač, Srđan Milosavljević. Sedmerci: Naisa 6(4), Radnički 4(2). Isključenja: Naisa 10,  Radnički 14 minuta.

NAISA: Nikolić, Veljković 4 , Milojević 3, Karalić, Pešić, Stefanović 1, Đoković 6, Radović 9, Nedeljković 5, Petković (7 odbrana), J. Zdravković, Mitrović, T. Zdravković 2 , Petrović, Tanasković, Popović (6 odbrana).

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 1, Prijović 9, Tanić 2, S. Radosavljević 3, Radović 5,  Stajković, Simić, Lukić, Risović (12 odbrana), Dukić 3,Tatar, Kulić, Todorović 5.