Poraz Smeča 5 na oproštaju od elite

- -
0

smec 5U meču poslednjeg kola Superlige, koji nije imao gotovo nikakav rezultatski značaj, odbojkašice Smeča 5 poražene su na gostovanju subotičkom NIS Spartaku, maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:18, 25:22, 25:16).

Od ranije je bilo poznato da će Subotičanke u doigravanje sa četvrte pozicije, a da su Kragujevčanke izgubile sve šanse da obezbede opstanak.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Cvetićanin sa 12 poena, Mitrović je imala 11, Sofija Medić 10, a Tatjana Matić devet. Sa druge strane, najbolja je bila Subotičanka iz redova Smeča 5, Sara Vojnić-Purčar sa 11 poena.

Smečerke su tako superligaški debi završile sa dve pobede i 16 poraza i sedam osvojenih bodova, uz set količnik 14:50, pa će se naredne sezone ponovo takmičiti u Prvoj ligi Srbije.

NIS Spartak – Smeč 5 3:0 (25:18, 25:22, 25:16)

Hala: „Dudova šuma“ u Subotici. Gledalaca: 120. Sudije: Filip Vrndić i Dušan Španović. Trajanje meča: 68 minuta.

NIS SPARTAK: Medarević, Memišević (libero), Cvetićanin 12, Sredić 6, Vujčin 1, Antanasijević 1, S. Medić 10, Mitrović 11, T. Matić 9, Oluić, D. Matić (libero), O. Medić 1. Trener: Damir Petković.

SMEČ 5: Vasojević, Pavlović 5, Brđović 2, Bojanić (libero), Šviković, Glavčić, Banović 7, Vojnić-Purčar 11, Petronijević 4, Kaličanin 7. Trener: Vladan Avramović.