Poraz rukometaša u Negotinu

- -
0

Rukometaši Radničkog pretrpeli su prvi poraz u sezoni, od ekipe Hajduk Veljka u Negotinu, rezultatom 24:22 (12:11) i tako skliznuli na drugo mesto Super B lige „Istok-Zapad“.

Domaći su već na startu došli do 3:0, ali se Radnički trznuo i serijom 6:2 preokrenuo rezultat (6:5), u 14. minutu. Međutim, Negotinci su ponovo preuzeli inicijativu i na odmor otišli sa minimalnim vođstvom (12:11).

Po povratku sa odmora nastavili su u istom ritmu, pa su u 43. minutu imali i „plus četiri“ (19:15), ali se ni Kragujevčani nisu predavali, pa su pet minuta kasnije došli do izjednačenja (19:19). Ispostavilo se da je to bilo sve što su uspeli da urade na ovom meču, pa su bodovi ostali u Negotinu.

U pobedničkom timu najefikasniji bio je Miloš Topalović sa sedam golova, dok je na drugoj strani Dušan Medić postigao pet. Za igrača utakmice proglašen je golman domaćih, Steva Simić, koji je zaustavio 16 šuteva.

Pred Kragujevčanima je dvonedeljna pauza zbog EHF nedelje, a potom će ugostiti ekipu Prve Petoletke iz Trstenika.