Poraz rukometaša Radničkog u najbitnijem meču

- -
0

Rukometaši Radničkog poraženi su u derbiju 15. kola, od Dubočice 54, u uzavreloj atmosferi pred skoro 3.000 gledalaca u Leskovcu, rezultatom 30:28 (12:12) i tako doživeli prvi ovosezonski poraz.

U punoj hali, Kragujevčani se nisu snašli na početku, tako da je domaćin već u sedmom minutu došao do tri gola prednosti (4:1), ali su posle samo četiri minuta došli do izjednačenja (5:5). Igralo se gol za gol sve do odlaska na odmor, pa je na snazi ostao nerešen rezultat – 12:12.

Leskovčani su bolje otvorili i drugi deo i poveli sa 18:16 u 39. minutu, međutim, ponovo je usledila serija Kragujevčana za preokret – 21:20 u 46. minutu. Dubočica se nije predavala, pa je u periodu od 47. do 53. minuta stekla čak četiri gola prednosti, koju Radnički ovoga puta nije uspeo da nadoknadi. Sve što je uspeo, bilo je da priđe na gol zaostatka u 59. minutu (28:27), ali su domaći u finišu otklonili sve dileme.

U ekipi Radničkog najraspoloženiji bio je Nemanja Vuković sa 13 golova, dok je kod domaćina Nikola Matović prednjačio sa 11.

Nakon ovog poraza, Radnički i Dubočica su se izjednačili na vodećoj poziciji, s tim da su Leskovčani u boljem položaju, pošto je u Kragujevcu bilo nerešeno.