Poraz rukometaša Radničkog u Litvaniji

- -
0

rk radnicki dragunasU prvom meču osmine finala Čelendž kupa, rukometaši Radničkog poraženi su od litvanskog Dragunasa, u Klaipedi, rezultatom 30:28.

Posle vrlo neizvesnog i uzbudljivog prvog poluvremena, domaći su na odmor otišli sa golom prednosti – 16:15.

Međutim, Kragujevčani su uspeli da preokrenu ubrzo po povratku sa odmora (18:17). Radost gostiju nije dugo trajala, jer je Dragunas odmah preokrenuo rezultat, a u 47. minutu stigao i do četiri gola prednosti (24:20).

Deset minuta kasnije rukometaši Radničkog uspevaju da prepolove zaostatak (28:26), pa će u revanšu juriti „minus dva“.

Zbog smanjenja troškova klubovi su se dogovorili da se oba meča odigraju u Litvaniji, gde će sutra, od 16 časova, Kragujevčani formalno biti domaćini.

Dragunas – Radnički 30:28 (16:15)

Klaipeda – Sportska hala „Neptunas“. Gledalaca: 550. Sudije: Časkis i Cakonas (Grčka). Sedmerci: Dragunas 4(4), Radnički 3(3). Isključenja: Dragunas 10, Radnički 6 minuta.

DRAGUNAS: Simanavicius, Vaitkus 3, Bucius, Vorobjovas 4, Kremeris, Miciulis, Dulinskas, Juska 4, Mamkus, Jasinskas 3, Grize 2, Tručanovicius 8, Stankevicius 5, Dumcius 1.

RADNIČKI: Kostić 1, Pralica 5, Radenović, Janićijević, Filić, Lekić, Stevanović, Petrović, Simić 4, Milošević, Nikolić 4, Tomić 4, Bosić 5, Rajičević 5.