Poraz odbojkaša Radničkog u Novom Sadu

- -
0

ok radnicki (3)

U petom kolu Vinerštediše Superlige, odbojkaši Radničkog bili su preslabi za lidera na tabeli, Vojvodinu, pa su u Novom Sadu poraženi maksimalnim rezultatom, 3:0.

Osokoljeni trijumfom u grupnoj fazi Lige Šampiona, Novosađani su nastavili sa dobrim igrama, ali su gosti u prva dva seta pružili nešto veći otpor. Međutim, to je bilo dovoljno samo da ostanu u igri do sredine deonice (25:21, 25:18).

Iako su domaći dosta kombinovali i odmarali neke iskusnije igrače, što se najbolje oslikava u ravnomerno raspoređenim poenima, u trećem setu su došli do svoje igre i osvojili ga ubedljivo – 25:12.

U ekipi Vojvodine najefikasniji bili su Nikolić, Stanković i Mehić sa po osam poena, dok je na drugoj strani Ilić postigao devet, a Martinović osam.

Vojvodina NS seme – Radnički 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

Mala sala SPC Vojvodina. Gledalaca: 150. Sudije: Aleksandra Balandžić (Beograd) i Ivan Marković (Obrenovac). Trajanje meča: 68 minuta.

VOJVODINA NS SEME: Simić 5, Nikolić 8, Stanković 8, Vemić 5, Jovanović 5, Minić 5, Peković (libero), Bojičić, Premović 3, Kujundžić 2, Mehić 8, Todorović. Trener: Strahinja Kozić.

RADNIČKI: Borovićanin 5, Goić 3, Martinović 8, Vulović 5, Ilić 9, Rajković 1, Protić (libero), Pantović (libero), Pavlović 1, Ivanović 1, Kovač 1, Kočanović 1. Trener: Predrag Srećković.