Poraz odbojkaša od Niša

- -
0

Posle tesne pobede na startu Superlige nad Jedinstvom (3:2), odbojkaši Radničkog pretrpeli su i prvi poraz, takođe na svom parketu, od ekipe Niša – 3:1 (25:19, 25:23, 14:25, 25:22).

Kragujevčani su bolje otvorili meč, imali dva poena prednosti u par navrata, ali su stali pri rezultatu 6:4, što su gosti iskoristili i preokrenuli tok na svoju vodenicu i povećavali prednost kako se set bližio kraju.

Daleko uzbudljivije bilo je u drugoj deonici, u kojoj je Radnički imao i „plus pet“ (11:6), ali je i to prokockao, pa su gosti nedugo zatim vodili sa 15:13. Međutim, Radnički je odmah izjednačio i igrao poen za poen sve do finiša seta, kada je vezao tri greške u napadu i dopustio gostu da prelomi.

U trećem setu na terenu je postojao samo domaćin, koji je i krajem četvrtog imao „plus dva“ (21:19), ali je onda Usiljanin vezao pet poena i prelomio meč.

U ekipi Radničkog najefikasniji su bili Vladimir Čedić (18 poena) i Nemanja Stevanović (17), dok su se na drugoj strani istakli bivši korektor Kragujevčana Uglješa Ilić (19) i Vladimir Usiljanin (17).