Poraz Kraguja od Zvezde

- -
0

zok kraguj volejform (2)

Odbojkašice Kraguja očekivano su poražene na gostovanju Crvenoj zvezdi, maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:16, 25:22, 25:21).

Prvi set je u potpunosti pripao domaćinu. Serijom blokova Vesne Đurišić, uz dobre servise Katarine Čanak, Zvezda je posle 16:10, otišla na nedostižnih 21:10.

U završnici ovog perioda, trener gošći Cvetković, načinio je nekoliko izmena, što je donelo znatno bolju igru Kraguja u nastavku meča.

Drugi set bio je nešto neizvesniji. Zvezda je greškama iz napada pomagala gošćama, ali su dobri servisi vraćali sigurnost domaćem timu. Ipak, konstantno su Kragujevčanke bile na „minus dva”, ali nisu imale snage da prelome set u svoju korist.

Zato su sjajno otvorile treći period, povele 12:5 i tu stale. Ulazak Pucarevićeve ipak je doneo nešto bolju igru domaćina. Pratile su je i mlade Tasićeva i Marinkovićeva, pa je Zvezda povela 16:14, dovoljno da ugasi i poslednju nadu gošći, da će na ovoj utakmici osvojiti bar jedan set. Novu priliku, Kragujevčanke će imati u utorak, u „Jezeru”, u prvom meču četvrtfinala Kupa protiv istog rivala.

Crvena zvezda – Kraguj 3:0 (25:16, 25:22, 25:21)

Dvorana: USC „Voždovac” na Banjici. Gledalaca: 100. Sudije: Ivana Marković (Obrenovac) i Nenad Davidović (Beograd). Trajanje meča: 74 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Đurišić 12, Sekulić 8, Čanak 10, Marinković 12, Jakšić 2, Tasić 12, Rosić (libero), Zlatić (libero), Pucarević 1, Radmilović, Milenković, Ašonja. Trener: Aleksandar Bošković.

KRAGUJ: Đurić 2, Mačužić, Simeunović 2, Trifunović 9, Jovanović 1, Jekić 4, Proković (libero), Petronijević 10, Pavlović 7, Andrić 3, Radašinović, Bogojević. Trener: Nenad Cvetković.