Poraz košarkašica Radničkog u Srbobranu

- -
0

zkk radnickiKošarkašice Radničkog poražene su na gostovanju ekipi Srbobrana, rezultatom 57:46, u meču 18. kola Prve ženske lige Srbije.

Kragujevčanke su katastrofalno odigrale u prvoj četvrtini, što su domaće iskoristile i stekle, ispostavilo se, nedostižnu prednost – 21:4.

U nastavku meča Radnički je bio bolji protivnik, ali je uspeo samo da koliko-toliko ublaži poraz (14:18, 10:12, 12:12).

Nešto zapaženije bile su Nikolina Milić sa 15 (5 skokova – indeks 15) i Jelena Prvulović i Aleksandra Katić sa po 10 poena, koje su postigle 35 od 46 poena svog tima, dok su ostale košarkašice podbacile.

Najzaslužnija za pobedu Srbobrana bila je bivša igračica Radničkog, Kristina Milošević – indeks 25 (17 poena, po 4 skoka i osvojene lopte), dok je najefikasnija bila Milena Radošević sa 22 poena (indeks 21).