Poraz košarkaša Radničkog u Zadru

- -
0

kk radnicki sinovec partizan mmPorazom na gostovanju ekipi Zadra – 75:68 (20:19, 20:19, 15:8, 20:22), u susretu 24. kola ABA lige, košarkaši Radničkog propustili su priliku da se još više približe plasmanu na fajnal-for.

Posle izjednačenog starta, gosti su se prvi „odlepili“, sredinom prve četvrtine, poenima Aleksandra Ćapina – 11:6, ali su domaći ubrzo preokrenuli i na prvi odmor otišli sa poenom prednosti – 20:19.

Istim rezultatom Zadar je rešio i drugu četvrtinu u svoju korist, pa je u drugo poluvreme ušao sa dva poena prednosti – 40:38.

U trećem periodu igre izabranici Miroslava Nikolića dosta su grešili i promašivali šuteve, što su domaći iskoristili i stigli do dvocifrene prednosti (51:41), u 28. minutu.

U poslednjoj deonici domaći su imali i maksimalnih „plus 17“ – 63:46, a košarkaši Radničkog do kraja su uspeli samo da ublaže poraz.

Već u četvrtak Kragujevčane očekuje novi susret u Dalmaciji, ovoga puta protiv ekipe Splita, koja se takođe bori za opstanak.