Poraz Ekonomca na startu Lige šampiona

- -
0

U prvoj utakmici Grupe 2 Glavne runde Lige šampiona, koja se igra u kragujevačkoj Hali „Jezero“, Ekonomac je, pomalo iznenađujuće, poražen od češkog šampiona Hrudima, rezultatom 6:3.

Sve golove Kragujevčani su primili posle grešaka u napadu, iz kontranapada, a čak tri sa protivničke polovine u nebranjenu mrežu.

Već u 3. minutu Doša je povukao kontru i uposlio Brazilca Felipea na desnoj strani, kome nije bilo teško da savlada Momčilovića. Potom je Predrag Rajić rešio da zaigra sa golmanom-igračem, što mu se obilo u glavu u 19. minutu, kada je Felipe presekao pas i sa svoje polovine poslao loptu u nebranjenu mrežu, za 2:0 na poluvremenu.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, ovoga puta Brazilac Everton je presekao pas i lepim lob udarcem poslao loptu u mrežu, za velikih 3:0. Nadu „studentima“ vratio je Nikola Matijević, fantastičnim udarcem na povratnu loptu iz kornera u 26. minutu, ali je posle nove greške David Droz realizovao kontru i vratio goste na „plus tri“.

Izgledalo je da nije sve izgubljeno kada su Brazilci Tales u 30. i Igor u 36. minutu vratili Kragujevčane na gol zaostatka (4:3), ali je onda u razmaku od 40 sekundi Ekonomac primio dva gola sa protivničke polovine u nebranjenu mrežu i sve nade su pale u vodu.

U uvodnom duelu šampion Evrope, Inter Movistar iz Madrida, lako je savladao ukrajinskog prvaka Hersona, sa 3:0.

Danas od 18.00 časova sastaju se Inter i Hrudim, dok će Ekonomac šansu za prolaz u narednu fazu tražiti u duelu sa Hersonom, od 20.30 sati.