Pobede kragujevačkih timova, kiks Crnokose

- -
0

U devetom kolu Prve lige Srbije za odbojkašice sva tri kragujevačka kluba upisala su nove pobede, a sjajna vest stigla je iz Zrenjanina, gde je Crnokosa neočekivano poražena od istoimenog tima, rezultatom 3:1.

Smeč 5 je devetu pobedu, zabeležio maksimalnim rezultatom, na gostovanju Futogu. Prva dva seta Kragujevčanke su dobile prilično lako (25:12, 25:18), dok su se u trećem malo opustile, pa su slavile na razliku – 27:25.

I Kraguj je bio ubedljiv, na gostovanjcu ekipi Lazarevca – 3:0 (25:21, 25:15, 25:18), pa je na najbolji mogući način iskoristio kiks Crnokose, i tako se izjednačio sa ekipom iz Kosjerića na deobi drugog mesta, sa 21 poenom, pet manje od Smeča.

Ni Radnički nije imao većih problema sa Takovom iz Gornjeg Milanovca, iako je gostima prepustio jedan set – 3:1 (25:16, 25:15, 18:25 i 25:18), pa je ostao na četvrtom mestu, sa 18 bodova.

U narednom kolu Smeč 5 će ugostiti Lazarevac, Radnički MD Zrenjanin, dok Kraguj gostuje Takovu.