Pobede Ekonomca B i Mašinca

- -
0

Oba kragujevačka predstavnika u Drugoj futsal ligi Srbije, grupa „Zapad“, ostvarila su pobede na gostovanjima.

Ekonomac B je bio bolji od Kolorada iz Gornjeg Milanovca, rezultatom 5:2, i tako se iskupio za remi sa Novim Pazarom iz prošlog kola.

Kolorado je poveo golom Jovanovića u prvom minutu, a na izjednačenje se čekalo 14 minuta, kada je Vesić matirao protivničkog golmana.

U drugom delu susreta Ekonomac je dominirao, ali je morao da se pomuči kako bi stigao do preokreta. To se desilu u 30. minutu, kada je Novaković bio precizan, a pet minuta kasnije Radin otklanja dileme oko pobednika.

Iskusni golman Milićević projektilom iz svog prostora pogađa mrežu protivnika u 37. minutu, Kukolj dva minuta kasnije smanjuje na 4:2, a konačan rezultat postavio je Radin u poslednjim sekundama meča.

Derbi kola igrao se u Smederevskoj Palanci, gde je Mašinac savladao ekipu Partenona sa 4:2, a sva četiri pogotka postigao je Mališa Cvetković.

Cvetković je posle odlične finte doveo svoj tim u vođstvo već u drugom minutu, a posle nekoliko neiskorišćenih šansi njegovih saigrača, u 17.  minutu, Didanović poravnava rezultat (1:1).

Naredna dva pogotka, u 25. i 33. minutu, Cvetković postiže na sličan način, driblanjem protivničkog golmana, a tačku na i stavlja u 40. minutu, posle kontranapada.

Pre poslednjeg zvuka sirene Pavlović je iskoristio opuštenost gostujuće odbrane i udarcem sa sedam metara smanjio na 4:2.