Pobeda „tigrica“ posle velike borbe

- -
0

zrk radnicki foto djordje jevtic

U odloženoj utakmici petog kola Superlige Srbije, rukometašice Radničkog savladale su nišku Naisu, rezultatom 28:23 (16:16).

Nišlijke su namučile „tigrice“ u prvom poluvremenu, pred odlazak na odmor imale i „plus četiri“ (16:12), ali su domaće ipak uspele da u drugi deo susreta uđu sa egal skorom – 16:16.

U drugi deo meča Kragujevčanke su ušle znatno ozbiljnije, pre svega u odbrani, što je rezultiralo sa samo sedam golova Naise u drugom poluvremenu. Iz dobre igre u defanzivi rasla je prednost Radničkog do „plus šest“ u dva navrata, pa se pitanje pobednika nije postavljalo.

Najefikasnija ponovo je bila Anđela Janjušević sa 10 golova, Ivana Prijović dodala je sedam, a Sanja Radosavljević pet, dok je na golu je ponovo briljirala Jovana Risović, sa 22 odbrane.