Pobeda Srbije na Svetskom prvenstvu, sva tri gola postigli igrači Ekonomca

- -
0

Prvo učešće na Svetskom prvenstvu futsal reprezentacija Srbije započela je pobedom nad selekcijom Egipta, u prvom kolu grupe E, rezultatom 3:1.

Srbija je ulogu favorita opravdala tek u drugom poluvremenu, mada su Egipćani imali par prilika u prvom delu, koje je sjajno odbranio golman Ekonomca, Miodrag Aksentijević.

U srpskoj istoriji magične igre na petoparcu ostaće upisano da su sva tri gola na debiju na Mundijalu postigli igrači Ekonomca – Vidan Bojović, Slobodan Janjić i Mladen Kocić.

Srbija je povela u 23. minutu, kada se Bojović posle kornera Pavićevića našao na pravom mestu i sproveo loptu u mrežu. Na drugi gol čekalo se 14. minuta. Naime, Mizo je oborio Janjića, koji je demantovao nepisano pravilo da igrač nad kojim je načinjena najstroža kazna ne treba da šutira i udvostručio prednost.

Egipćani su krenuli na sve ili ništa, što je iskoristio Mladen Kocić posle sjajne akcije. Ipak, Egipat uspeva da stigne do počasnog pogotka u poslednjem minutu meča.

U drugoj utakmici, prvog kola Grupe E, Češka je pobedila Kuvajt sa 3:2.

U drugom kolu (6. novembar) sastaju se:
Kuvajt – Srbija (13.00)
Egipat – Češka

Egipat – Srbija 1:3 (0:0)

DVORANA: Huamark u Bangkoku. GLEDALACA: 1000. SUDIJE: Žoel Ruis (Paragvaj), Sandri Brešan (Brazil), Serhio Kabrera (Kuba).

STRELAC: 0:1 Bojović 23, 0:2 Janjić 37. (p), 0:3 Kocić 39. minut, 1:3 Mohamed 40.

EGIPAT: HEMA, EDRES, BUGI, NADER, SAMASRI. Harib, El Aguz, Šalabi, Abu Seri, Mizo, El Darvj, Husein, Gamila, Mohamed.

SRBIJA: AKSENTIJEVIĆ, PAVIĆEVIĆ, PRŠIĆ, LAZIĆ, BOJOVIĆ. Antonić, Rakić, Milosavac, Čizmar, Janjić, Kocić, Đorđević, Rajčević.