Pobeda Radničkog u zlatnom setu, na redu Holanđani

- -
0

Odbojkaši Radničkog plasirali su se u šesnaestinu finala Čelendž kupa, pošto su u zlatnom setu savladali austrijski Hipo Amšteten, rezultatom 15:13.

U regularnom toku meča Kragujevčani su poraženi maksimalnim rezultatom, a kako su na domaćem terenu ostvarili pobedu, pristupilo se zlatnom setu.

Neizvesno je bilo od samog starta odlučujućeg seta. Igralo se poen za poen, sve dok se Radnički nije „odlepio“ na 5:3. Austrijanci su uspeli da preokrenu – 7:6, a Dejan Matić je pokušao nešto da promeni zamenom tehničara. Umesto Milana Ilića ušao je Igor Jovanović, što je odmah urodilo plodom, pa su gosti na promenu strana otišli sa poenom prednosti (8:7).

Od tog trenutka Radnički je stalno bio u prednosti i zasluženo slavio, pa će se u narednoj rundi sastati sa Orion Dotinhemom iz Holandije. Prvi meč igra se u periodu od 4. do 6. decembra u hali „Jezero“, a revanš je nedelju dana kasnije u Apeldornu.

Hipo Amšteten – Radnički 3:0 (25:23, 25:20, 25:23 – zlatni set 13:15)

AMŠTETEN – Dvorana: „Johan Polc”. Gledalaca: 500. Sudije: Stojan Barev (Bugarska) i Arjan Šeku (Albanija). Trajanje meča: 119 minuta.

HIPO AMŠTETEN: Krba 17, Katner 3, Palgut 6, Pelemis 13, Vračarić 8, Nagi 18, Šnecer (libero 13 prijema, 1 gr), Kriener. Nisu igrali: Majerhofer, Karlin, Jurkovic. Trener: Mihael Merten.

RADNIČKI: Ćirović 6, N. Stevanović 8, Radović 5, R. Stevanović 13, Ilić 4 , Čedić 19, Pantelić (libero 15 prijema), Jovanović, Perović, Blagojević. Nije igrao: Vulović. Trener: Dejan Matić.