Pobeda Radničkog, poraz Šumadije

- -
0

U 14. kolu Prve ženske lige Srbije, košarkašice Radničkog savladale su kao gost ekipu Beočina, rezultatom 71:49, dok je Šumadija na svom terenu poražena od Srbobrana – 69:66 .

Radnički je samo prvu četvrtinu prepustio domaćim košarkašicama – 17:19, a naredne tri dobio je ubedljivo (23:12, 11:9, 20:9). Najefikasnija bila je Jelena Prvulović sa 24 poena i indeksom korisnosti 26, a dvocifren učinak imale su još Nikolina Milić sa 13 i Jovana Čkovrić sa 11 poena.

Posle ovog kola Radnički je i daljena prvom mestu, a u narednom dočekuje vodeću Crvenu zvezdu.

Posle neizvesne prve četvrtine (14:13), košarkašice Šumadije odigrale su loše u drugom periodu, koji su gošće rešile u svoju korist – 21:8. Treća deonica  bila je izjednačena (21:21), pa je odluka pala u poslednjoj. Fantastičnom serijom – 17:2, na startu četvrtog perioda, košarkašice Šumadije uspele su da preokrenu rezultat – 60:57, ali im je pnestalo snage u finišu, pa su bodovi otišli u Srbobran.

Najbolja igračica susreta bila je Aleksandra Račić – indeks 22 (13 poena, 8 skokova, po 4 asistencije, osvojene i izgubljene lopte). Isti broj poena postigla je i Marina Marković, a jedan manje Hristina Marjanović.

Šumadija je sada deveta na tabeli, a u narednom kolu gostuje poslednjeplasiranom Čelarevu.