Pobeda Radničkog na Vojvodićevom debiju

- -
0

Novi trener fudbalera Radničkog 1923, Darko Vojvodić, startovao je pobedom nad ekipom Zlatibora, minimalnim rezultatom (1:0), u meču osmog kola Prve lige Srbije, odigranom na „Čika Dači“.

Kragujevčani su od starta susreta napadali preko desne strane, odakle je u prvih petnaestak minuta Varjačić uputio čak četiri centaršuta, a najopasniji bio je poslednji, kada je Nikodijević slabo šutirao, baš kao i u naredne dve šanse.

Međutim, Nikodijević se u finišu prvog poluvremena znatno bolje snašao u ulozi asistenta, kada je centaršut Todorovića glavom prizemljio ka Zdravković, a ovaj sa pet metara zatresao mrežu.

U nastavku susreta gosti su krenuli ofanzivnije, ali bezuspešno.

U 88. minutu susreta Zlatibor je ostao sa igračem manje na terenu, pošto je Petar Jovanović sa leđa oborio hitronogog Varjačića, na dvadesetak metara od gola.

Kragujevčani su potom imali nekoliko prilika da otklone sve dileme oko pobednika, ali se Nikodijević dva puta spetljao ispred protivničkog gola, a izgledne šanse su propustili i Ivančević i Milenković.