- -
0

zkk radnicki

U drugom kolu Ženske košarkaške lige Srbije, kragujevačke košarkašice zabeležile su polovičan učinak.

Radnički je na svom terenu stigao do prve pobede, posle sjajne igre i preokreta u poslednjoj deonici utakmice sa Kraljevom, u hali „Gordana Goca Bogojević“ – 67:60. Posle ravnopravnog starta, gošće su sredinom druge četvrtine počele da se „odlepljuju“ i bile su u vođstvu, koje je u nekoliko navrata bilo i dvocifreno, sve do samog finiša. Najveću prednost Kraljevčanke su imale u 32. minutu (53:40), međutim, ispostavilo se da je ta tačka bila prelomna, jer je odatle krenula neveraovatna serija „crvenih“ od 18:0, za veliki preokret i 58:53 u 39. minutu. U visokom ritmu nastavile su domaće sve do samog kraja, pa su u jednom trenutku bile i na „plus devet“ (67:58).

Ponovo je prednjačila Bojana Stevanović sa 23 poena (indeks 23), Jelena Trifunović dodala je 12, Dragana Nikolić 9, a Milica Cvetanović 8 poena.

Šumadija je takođe odigrala dobro u završnici derbija sa Vojvodinom u Novom Sadu, ali nije uspela da izbegne poraz – 78:75. Poput Radničkog, i Šumadinke su dopustile protinviku da se odvoji sredinom druge deonice i zatim gotovo sve vreme jurile dvocifreni zaostatak, koji su počele da tope tek u 38. minutu, međutim, to je bilo prekasno. Sa „minus 10“ (77:67), predvođene Jelenom Prvulović uspele su da priđu na samo koš zaostatka u poslednjem minutu (77:75), imale čak šut za izjednačenje, ali su promašile. Potom je ostalo tek toliko vremena da Marijana Čorto izvede slobodna bacanja.

Jelena Prvulović imala je odličnu partiju (20 poena, 7 asistencija, 5 skokova, indeks 25), a pratile su je Jelena Ćulafić (14 poena, 4 asistencije) i Milena Laković (11 poena, 7 skokova).

U narednom kolu Radnički gostuje Boru, a Šumadija dočekuje ekipu Studenta iz Niša.