Pobeda odbojkaša Radničkog za drugo mesto

- -
0

ok radnicki radovicOdbojkaši Radničkog revanširali su se Spartaku iz Ljiga za poraz iz prvog dela sezone, u pretposlednjem kolu Vinerštediše Superlige, rezultatom 3:1, i tako se posle poraza Đerdapa učvrstili na drugoj poziciji.

Domaći su lako priveli prvi set kraju – 25:18, ali je Spartak uspeo da izjednači – 25:20. To je nateralo trenera Dejana Matića da zameni nekoliko igrača, pa su šansu dobili tehničar Igor Jovanović, primač Ivan Perović i srednjak Aleksandar Blagojević.

To je dalo rezultata već u trećem periodu, kada su „crveni“ na drugom obaveznom predahu imali dvostruko više poena (16:8), a potom ubedljivo osvojili set – 25:13.

U četvrom periodu Spartak je uspeo samo da povede sa 8:5, ali je potom Radnički kontrolisao igru do samog kraja – 25:23.

Najefikasniji bio je Vladimir Čedić sa 21 poenom, Nemanja Stevanović dodao je 16, a Nemanja Radović 10 poena, dok su se u gostujućem timu istakli Zindović sa 19 i Poznić sa 16 poena.

U poslednjem kolu odbojkaši Radničkog gostuju lideru Crvenoj zvezdi.

Radnički – Spartak (Ljig) 3:1 (25:18, 20:25, 25:13, 25:23)

Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandar Petrović (Užice) i Anđelko Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 92 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 5, N. Stevanović 16, Jovanović 5, Radović 10, Perović 7, Vulović, R. Stevanović 5, Ilić 1, Ivović, Čedić 21, Blagojević 6, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.

SPARTAK: Majcan, Gajević, Gajić 1, Kostić 5, Zindović 19, Turanjanin 8, Smiljanić (libero), Milosavljević, Karišik 4, Radosavljević 6, Poznić 16. Trener: Bogdan Veličković.