Pobeda košarkaša Radničkog u Mađarskoj

- -
0

kk radnicki solnokKošarkaši Radničkog slavili su kao gosti mađarskom Solnoku, u 18. kolu ABA lige, rezultatom 78:66.

Mađari su bolje otvorili meč, održavali prednost od četiri poena tokom većeg dela prve četvrtine, koju su rešili u svoju korist – 18:15.

Po povratku sa prvog mini odmora Kragujevčani su serijom 7:0 preokrenuli rezultat, pa su tada oni imali vođstvo od četiri poena (22:18). U par navrata gosti su imali i devet poena prednosti, ali je Solnok u finišu poluvremena smanjio zaostatak – 42:38.

Nošeni frenetičnom podrškom stotinak navijača koji su ovom prilikom doputovali u Mađarsku, košarkaši Radničkog fantastično su zaigrali u drugom delu susreta. Raspoloženim Vardi i Ćapinu pridružili su se Vajt i Borisov, pa su se gosti ubrzo našli na „plus 18“ – 60:42. Domaći su potom serijom 7:1 smanjili na zaostatak na 12 poena (61:49), ali Borisov trojkom odvodi svoj tim u poslednju četvrtinu sa velikih 15 poena viška – 66:51.

Održavali su izabranici Miroslava Nikolića dvocifrenu prednost tokom četvrtog perioda igre, a domaći su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

Najbolji igrač susreta ponovo je bio sjajni Aleksandar Ćapin, koji je bio MVP lige u prošla dva kola. Ovoga puta imao je indeks korisnosti 33, uz 22 poena, 10 asistencija i šest skokova. Odlično su ga pratili Ratko Vara sa 18 poena i Teriko Vajt sa 15 poena (9 skokova, indeks 24), dok su po devet dodali Sinovec i Borisov. Na drugoj strani potpuno su zaustavljeni Šehović (9 poena) i Bader (8), koji su u prvom poluvremenu zabeležili samo dva poena. Dvocifren učinak imali su Horvat (13). Kalve (11) i Florens (10 poena).

Solnok – Radnički 66:78 (18:15, 20:27, 13:24, 15:12)

Dvorana: Tižaligeti. Gledalaca: 1.000. Sudije: Muhvić, Anžulović, Jovanić.

SOLNOK: Simon 5, Horvat 13, Fodor, L. Marković, Šehović 9, Šabo 4, Bader 8, Trepak, Nemet, Kalve 11, Florens 10, Bel 4.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 9, Ćapin 22, S. Marković, Emening, Varda 18, Birčević 2, Borisov 9, Krstović, Mijatović 3, Vajt 13, Vizer.