Pobeda košarkaša Radničkog na startu Superlige

- -
0

kk radnicki konstantinPred oko 3.000 gledalaca u dvorani „Čair“, košarkaši Radničkog savladali su ekipu Konstantina, u meču prvog kola Superlige.

Nišlije su uspevale da zadrže rezultatski priključak tokom većeg dela prvog poluvremena, koje su gosti rešili u svoju korist, rezultatom 43:37, ali su izabranici Miroslava Nikolića u nastavku uspeli da se „odlepe“ i reše meč u svoju korist.

Tri minuta pred kraj Kragujevčani su imali maksimalnih „plus 21“ – 87:66, posle čega su domaći uspeli samo donekle da ublaže poraz.

Najefikasniji bio je Teriko Vajt sa 19 poena (indeks 18), a najkorisniji Aleksandar Ćapin – indeks 20 (11 poena, 7 asistencija). Dvocifreni učinak imali su još Stefan Sinovec sa 13 poena (indeks 13), debitant Uroš Nikolić 11 (indeks 15, 8 skokova) i Miloš Borisov 10 poena (indeks).

KONSTANTIN – RADNIČKI 73:90 (12:20, 25:23, 19:28, 17:19)

Niš – Dvorana: Čair. Gledalaca: 3.000. Sudije: Maričić (Kraljevo), Stefanović (Kraljevo), Pecelj (Novi Sad).

KONSTANTIN: Veličković 10, Despotović 7, Đorđević 6, Petrović 6, Dumić, Vitkovac, Pejović, Savić 7, Tasić 11, Cvetković 5, Gudžić 7, Trailović 14.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 13, Ćapin 11, Jović 4, Marković 3, Birčević 9, Borisov 10, Dimić, Nikolić 11, Mijatović 8, Vajt 19, Vuksanović 2.