Pobeda Ekonomca u Novom Sadu

- -
0

ekonomac kocic (2)U premijernom meču devetog kola Prve futsal lige Srbije, Ekonomac je kao gost savladao novosadski Tango Liman, rezultatom 6:4.

Iako krajnji rezultat možda to ne govori, „studenti“ su tokom cele utakmice držali konce igre u svojim rukama i pobeda ni u jednom trenutku nije bila dovedena u pitanje.

Seriju golova otvorio je debitant Borko Surudžić, prvim pogotkom u dresu Ekonomca, u trećem minutu. Četiri minuta kasnije, bivši igrač kragujevačkog tima, Milan Rakić donosi izjednačenje svom timu, preciznim udarcem u donji desni ugao golmana Jovanovića, ali je na drugoj strani Rajčević realizovao brzu i tačnu kombinaciju saigrača. Nedugo zatim Mladen Kocić udarcem sa dostamce šalje loptu iza leđa Mandića, a samo minut kasnije Vesić koristi izvanrednu asistenciju Surudžića, pa se na odmor otišlo sa vođstvom gostiju – 4:1.

Odlični Milan Rakić smanjio je na 4:2, golom iz slobodnog udraca u 24. minutu, a nadu Novosađana ugasio je hrvatski reprezentativac Jakov Grcić, nakon sjajne asistencije Stefana Rakića. Potom je Milan Rakić stigao do het-trika i ponovo smanjio zaostatak Tango Limana na dva gola (3:5), ali u istom minutu stiže odgovor velikog majstora Mladena Kocića. Do kraja susreta, još jedan bivši igrač Ekonomca, Ivan Stanojević upisao se u strelce i postavio konačan rezultat.

Zanimljivo da je početni udarac izvela Bojana Jovanovski, jedna od najboljih teniserki Srbije.