Plivanje: Završen Kup Kragujevca

- -
0

plivacki kupDrugi Međunarodni plivački miting „Kup Kragujevca“, održan je juče na zatvorenom bazenu SC „Park“, uz učešće preko 600 plivača iz pet država.

U ekipnom plasmanu trijumfovao je Splitski savez sportova, sa 35521 bodom, ispred kragujevačkih klubova, drugoplasiranog Radničkog (26029) i trećeg Pirata (22145). U generalnom poretku Delfin je bio 17. (3896), Foka 21. (2749), a Plivački klub Akademija Milorad Čavić 28. (1253).

Plivačica Radničkog, Ksenija Jovanović bila je najbolja za uzrast od 14 do 15 godina, Ljubica Belić iz Foke bila je druga kod sedmogodišnjakinja, dok su treće bile Anja Veljić iz Pirata (10-11 godina) i Sara Marković iz Radničkog (18+).

Bogdan Milojević iz Pirata bio je treći kod dečaka od 10 do 11 godina, kao i Lazar Karić iz Radničkog u kategoriji od 16 do 17 godina.

Plivači Radničkog osvojili su 24 medalje, četiri zlatne i po 10 srebrnih i bronzanih:

Ksenija Jovanović zlato na 50 i 100 delfin i bronza na 100 leđno,
Lazar Karić zlato na 100 leđno i srebro na 50 slobodno i 200 mešovito,
Sara Marković zlato na 100 slobodno i srebro na 50 i 100 leđno,
Nikola Petrović srebro na 100 slobodno,
Nikola Jović srebro na 200 slobodno,
Nikola Milosavljević srebro na 100 prsno i bronza na 50 prsno i 200 mešovito,
Kasija Nikolić srebro na 50 prsno,
muška štafeta srebro na 4×50 mešovito,
ženska štafeta srebro na 4×50 mešovito,
Nikola Jović bronza na 50 slobodno,
Dimitrije Nikolić bronza na 50 slobodno i 50 prsno,
Mia Jovanović bronza na 50 leđno,
Milica Čanić bronza na 50 i 100 prsno,
Dina Jovanović bronza na 50 delfin.

Plivači Pirata stigli su do 26 medalja, 2 zlatne, 13 srebrnih i 11 bronzanih:
Tadija Pribaković zlato na 50 leđno i srebro na 100 slobodno,
muška štafeta zlato na 4×50 slobodno,
Bogdan Milojević srebro na 50 leđno,
Aleksa Jeremić srebro na 50 prsno,
David Tucaković srebro na 50 delfin i bronza na 100 slobodno,
Sofija Jolović srebro na 50 slobodno i bronza na 100 slobodno,
Anja Veljić srebro na 100 slobodno i bronza na 50 slobodno,
Iva Mijailović srebro na 50 leđno,
Ksenija Živanić srebro na 50 leđno,
Aleksandra Cvetić srebri ba 50 prsno,
Kristina Šljivić srebro na 100 prsno i 50 prsno,
Anja Stević srebro na 50 delfin,
Natalija Milić srebro na 50 delfin i bronza na 100 slobodno,
ženska štafeta srebro na 4×50 slobodno,
Luka Obradović bronza na 50 delfin,
Mihajlo Milojević bronza na 50 i 100 delfin,
Nemanja Ćirić bronza na 100 delfin,
Lea Nenadić bronza na 100 prsno,
Đurđa Tošić bronza na 50 delfin.

Četiri medalje za Foku (dve zlatne i dve bronzane), osvojili su Dimitrije Petrušić (zlato na 50 delfin i bronza na 100 slobodno) i Ljubica Belić (zlato na 100 slobodno i bronza na 50 slobodno).

Delfinu je dva srebra donela Ljubica Kovačević (50 i 100 slobodno), a Maja Stepović bronzu na 50 slobodno.

Za Akademiju Milorad Čavić srebro je osvojila Tijana Radmila Sretenović (50 slobodno), a bronzu Anđela Obradović u istoj disciplini.

Nema komentara

Odgovorite