Pirat najbolji na Prvenstvu centralne Srbije

- -
0

ljubica belic fokaNa Otvorenom prvenstvu centralne Srbije za mlađe kategorije, održanom u subotu, u Valjevu, plivači kragujevačkog Pirata osvojili su najviše medalja – 20 (6 zlatnih, 8 srebrnih i 6 bronzanih) i tako zauzeli prvo mesto, ispred lazarevačke Kolubare (5 zlatnih, ukupno 9 medalja) i leskovačke Dubočice (4 zlata, ukupno 10).

U samom vrhu bio je i četvrtoplasirani Plivački klub Foka, koji je poput Dubočice takođe sakupio četiri zlatne medalje, ali su Leskovčani imali dva srebra više. Pored četiri zlata Fokama je pripalo po jedno srebro i bronza.

Radničkom je pripalo 16. mesto, sa jednom srebrnom i dve bronzane medalje, dok je Delfin podelio poslednje mesto, sa jednom bronzom.

Anđela Milošević, bronza na 50 leđno;

U Foki je najzapaženija bila Ljubica Belić (na slici), sa tri zlatne medalje (50 slobodno, 50 leđno i 50 delfin), a jednom se na najviši stepenik pobedničkog postolja popela i Dunja Mihajlović (50 prsno). Srebro na 50 delfin osvojio je Aleksa Đorđević, dok je Tijani Vasiljević pripala bronza na 50 prsno.

Srebrnu medalju za Radnički osvojila je Mia Jovanović (50 slobodno), a bronzane Dimitrije Nikolić (50 slobodno) i Jelena Belić (50 leđno).

Jedino bronzano odličje Delfinu doneo je Luka Karić (50 prsno).