Pavlović i Filipović vicešampioni sveta

- -
0

Na Svetskom prvenstvu u triatlonu, održanom na Novom Zelandu, Lazar Filipović i njegov pilot i trener, Kragujevčanin Marko Pavlović osvojili su srebrnu medalju u partriatlonu.

Prvo mesto osvojio je britanski tandem, a treći su na cilj stigli Brazilci, koje je u poslednjim metrima u sprintu pretrčao naš tandem.

Trka je bila najmasovnija da sada, učestvovalo je čak 108 paratriatlonaca. Takmičari su imali dosta problema sa hladnom vodom (14,5 stepeni), vetrom i talasima. Potom je usledio biciklistički deo koji je naš tandem završio na četvrtom mestu, ali je potom sjajno istrčao poslednju deonicu i prestigao Kanađane i Brazilce.

Filipović je samo nedelju dana pre polaska na svetski šampionat imao pad na drumu i kao posledicu povredu rebara, ramena i zgloba šake, ali se ipak izborio sa pehovima i zasluženo stigao do medalje.