Partizan slavio na „Čika Dači“. Radnički oštećen za penal?

- -
1

fk radnicki partizanFudbaleri Radničkog poraženi su od beogradskog Partizana, minimialnim rezultatom, 1:0, u premijernom susretu 27. kola Superlige Srbije, odigranom na stadionu „Čika Dača“.

Kragujevčani su imali terensku inicijativu u prvih dvadesetak minuta i pokušavali uglavnom napadima po levoj strani da ugroze protivnički gol. Upravo iz jedne takve akcije u 14. minutu, Beljić je imao najbolju šansu na utakmici, kada je sa nekih desetak metara šutirao preko gola istrčalog golmana Stojkovića.

Sredinom poluvremena, „crno-beli“ su preuzeli konce igre u svoje ruke. U 26. minutu Mitrović je umakao odbrani Radničkog, ali je loše šutirao, pa je njegov udarac Zaustavio Čančarević.

Do odlaska na odmor gosti su pokušali par puta sa distance, ali su udarci Šćepovića i Markovića završili tik iznad prečke.

Krenuli su Kragujevčani ofanzivno i u drugom poluvremenu i već na samom startu došli u dobru priliku, kada se Petronijević sjurio u protivnički šesnaesterac, gde ga je oborio Stanković, a sudija Santrač samo je odmahnuo glavom i rekao da se igra nastavi.

Odmah je sevnula kontra na drugoj strani, ali je udarac Stefana Mitrovića odlično odbrano Čančarević i loptu izbacio u korner. U nastavku akcije Miljković je šutirao glavom sa šest metara, ali pravo u Čančarevića.

Živost u igru Partizana uneo je rezervista Predrag Luka, koji je samo nekoliko minuta po ulasku na teren asistirao kapitenu Saši Iliću za vodeći pogodak, u 68. minutu.

U 74. minutu Šćepović je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, ali je Čančarević još bolje intervenisao. Minut kasnije, Ivan Petrović je izdržao nekoliko duela i stugao do protivničkog šesnaesterca, ali je potom loše šutirao.

Mogao je Radnički potom do izjednačenja, imao je nekoliko prilika, od kojih nadoknadi vremena, kada je Petrović posle povratne lopte Miloškovića raspalio po lopti, ali preko gola.

Radnički 1923 – Partizan 0:1 (0:0)

Stadion: „Čika Dača“. Sudija: Dejan Santrač (Pavliš). Strelci: Saša Ilić u 68. minutu. Žuti kartoni: Marić, Otašević, I. Petrović (Radnički 1923), Stanković, Ilić, Ivanov, Stojković (Partizan).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Fejsa, Tintor, Otašević, Marić, I. Petrović, Petronijević, Beljić (od 70. Đuričković), Milošković, Spalević (od 76. Milovanović).

PARTIZAN: Stojković, Pauljević (od 29. Stanković), Lazevski, Miljković, Ivanov, Smiljanić, Jojić (od 61. Luka), Ilić, L. Marković (od 85. S. Marković), Šćepović, Mitrović.