Partizan bolji od Radničkog

- -
2

U derbiju šestog kola ABA lige, košarkaši Radničkog poraženi su na gostovanju beogradskom Partizanu – 91:80

Posle početnog vođstva Kragujevčana, crno-beli su preokrenuli, a do kraja prve četvrtine uspeli su da pobegnu na „plus devet“ (25:16).

Sredinom drugog perioda igre imali su Beograđani i 19 poena „viška“, ali su gosti do poluvremena uspeli da smanje zaostatak na 11 poena.

U nastavku susreta domaći su čuvali prednost stečenu u prvoj četvrtini i na kraju zasluženo slavili.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bili su Teriko Vajt i Mark Vortingon sa po 15 poena, dok je na drugoj strani Lučić ubacio 22, a Gordon 18 poena.

Partizan – Radnički 91:80 (25:16, 21:19, 22:19, 23:26)

BEOGRAD – Hala „Pionir“. Gledalaca: 5.000. Sudije: Davor Javor, Dragan Nešković i Aleksandar Milojević.

PARTIZAN: Tomas, Milutinov 2, Vesterman 10, Lučić 22, Milosavljević 9, Bogdanović 2, Gagić 11, Musli 6, Čakarević, Gordon 18, Anđušić 5, Bertrans 6.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 9, Ćapin 8, Jović, Marković 3, Emening 9, Birčević 4, Borisov 5, Krstović 8, Mijatović 4, Vajt 15, Vortington 12.