OI: Kraj za Pletikosića

- -
0

Pletikosic Stevan copy

Najstariji srpski predstavnik na Olimpijskim igrama, Stevan Pletikosić, nije uspeo da se plasira u finale MK trostava, pošto je u kvalifikacijama zauzeo 25. mesto, sa 1.168 krugova.

Strelac „Čika Mate“ bio je dobar u ležećem delu (398 krugova), ali su ga slabiji rezultati u klečećem (389) i stojećem stavu (381), koštali boljeg plasmana.

Drugi srpski predstavnik, Milenko Sebić, posle ležećeg i klečećeg stava bio je prvi, ali je podbacio u stojećem i takmičenje završio na 11. poziciji (1.172 kruga).

Za finale, koje je na programu od 18 časova, bila su potrebna 1.174 kruga.

Podsetimo, Pletikosić je u disciplini MK 50 ležeći zauzeo 21. mesto, a drugi kragujevački takmičar, Milutin Stefanović, bio je 12. vazdušnom puškom.

Ovim su završena streljačka takmičenja, a srpski strelci ušli su u samo jedno finale i ostali daleko od medalje.