Odbojkaši se prošetali kroz Inđiju

- -
0

ok radnicki (2)

Posle trijumfa protiv Partizana u Jezeru, odbojkaši Radničkog slavili su i protiv Inđije u gostima, u premijernom meču sedmog kola Vinerštediše Superlige.

Kragujevčanima je za četvrti trijumf ove sezone, koji ih je vinuo u gornji deo tabele, bio potreban meč u tri seta. Ni u jednom od ta tri perioda gosti nisu dozvolili Inđijcima da pomisle na iznenađenje.

Doduše, domaći su najbliži bili u prvom periodu, kad su u završnici prišli na tri poena zaostatka (21:18), ali to je bilo sve od njih. Nedugo potom Radnički je mirno priveo ovaj set kraju – 25:21.

U naredna dva seta Šumadinci su bili još ubedljiviji. Standardno dobri kod gostiju bili su Uglješa Ilić sa 17, Dušan Vulović sa 12 i Nikola Goić koji je stigao do 10 poena. Sa druge strane, dobar učinak Pešuta (17) i Micića (14) bio je premalo da bi Inđija ugrozila rivala.

Inđija – Radnički 0:3 (21:25, 15:25, 17:25)

Sportska hala Inđija. Gledalaca: 100. Sudije: Nenad Davidović i Goran Gradinski. Trajanje meča: 71 minut.

INĐIJA: Lalić, Sretenović, Pešut 17, U. Grković, A. Grković, Čolović (libero), Andrić, Elezović, Micić 14, Stević, Kovačević 7, Čačić (libero). Trener: Vladimir Šarenac.

RADNIČKI: Pavlović 2, Borovićanin 6, Goić 10, Martinović 5, Petrović, Vulović 12, Ivanović, U. Ilić 17, Rajković 1, Kočanović 1, Pantović (libero), Protić (libero). Trener: Predrag Srećković.