Odbojkaši Radničkog zaustavljeni u četvrtfinalu Čelendž kupa

- -
0

ok radnicki radovicOdbojkaši Radničkog zaustavljeni su u četvrtfinalu Čelendž kupa, pošto su u revanš meču pretrpeli poraz od Delekt Bidgošč najpre u regularnom toku (3:0), a potom i u zlatnom setu – 15:11.

Daleko skuplji i iskusniji poljski tim lako je dobio prvi set (25:19), u kom je vodio od samog starta, u jednom trenutku i sa devet razlike.

Početkom drugog seta viđena je rezultatska klackalica, posle koje je Radnički stigao do najvećeg vođstva na utakmici (10:8). Međutim, domaći su tada napravili seriju 6:0 i potpuno preokrenuli rezultat (14:10), a potom i slavili sa 25:17.

Treći set bio je sličan prvom, Bidgošč od samog starta nije ispuštao vođstvo i tako posle maksimalnog rezultata ušao u zlatni set.

U odlučujućem setu oba tima imala su najviše poen prednosti, sve do finiša. Najpre su vodili Poljaci, da bi Radnički preokrenuo (6:5) i vođstvo zadržao sve do 10:9, kada su domaći preokrenuli (11:10), a potom serijom 4:1 stigli do polufinala (15:11).

Delektra Bidgošč – Radnički 3:0 (25:19, 25:17, 25:19 – zlatni set 15:11)

BidgoščDvorana: „Lučnička“. Gledalaca: 2.034. Sudije: Armeanu (Rumunija) i Evers (Belgija). Trajanje meča: 101 minut.

Bidgošč: Antiga, Masni, Vika, Jurkevič, Lipinski, Konarski, Valinski, Vrona, Večorek, Ovčaš, Debiec (libero), Bonislavski (libero).

Radnički: Ćirović, N. Stevanović, Jovanović, Radović, Perović, Vulović, R. Stevanović, Ilić, Ivović, Čedić, Blagojević, Pantelić (libero).