Odbojkaši Radničkog u polufinalu

- -
0

ok radnicki radovicOdbojkaši Radničkog plasirali su se u polufinale plej-ofa Vinerštediše Superlige Srbije, pošto su i u revanšu četvrtfinala savladali ekipu Mladog radnika.

Najneizvesniji bio je prvi set, koji je bio izjednačen sve do samog finiša (22:22), kada su Kragujevčani vezali tri poena i poveli sa 1:0.

Drugi period igre izabranici Dejana Matića znatno lakše su rešili u svoju korist. U jednom trenutku vodili su i sa sedam razlike (19:12), a potom su rutinski priveli set kraju – 25:20.

Držali su konce igre u svojim rukama gosti i u većem delu trećeg seta, iako su dozvolili Požarevljanima da izjednače u jednom trenutku (18:18). Ipak, kada je bilo najpotrebnije, zaigrali su kako umeju i stigli do zaslužene pobede – 25:21.

Roviti Vladimir Čedić ovaj meč presedeo je na klupi, a na poziciji korektora dosledno ga je zamenio bloker Nemanja Radović, koji je bio najefikasniji, sa 17 poena. Nemanja Stevanović dodao je 12, a Aleksandar Blagojević osam, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Pešut, sa 11 poena.

Kragujevčani će ime protivnika saznati tek posle „majstorice“ u Kladovu, jer se Partizan revanširao Đerdapu istom merom (3:1), za poraz u prvom meču. U drugom polufinalnom susretu sastaće se Crvena zvezda, koja je eliminisala Spartak iz Ljiga, i Vojvodina, koja je izbacila kraljevačku Ribnicu.

Mladi radnik – Radnički (22:25, 20:25, 21:25)

Sportski centar „Požarevac“. Gledalaca: 300. Sudije: Popović i Balandžić. Trajanje meča: 76 minuta.

MLADI RADNIK: Stojsavljević 3, Munćan 1, Šljivančanin, Pešut 11, Bulić 1, Brčić 8, Jevtić 5, Peković (libero), Petrović 4, N. Matijašević 7, M. Matijašević 2.

RADNIČKI: Ćirović, N. Stevanović 12, Jovanović 3, Radović 17, Perović 6, Vulović, R. Stevanović 4, Ilić, Ivović, Čedić, Blagojević 8, Pantelić (libero).