Odbojkaši Radničkog startovali pobedom u Čelendž kupu

- -
1

Odbojkaši Radničkog savladali su maksimalnim rezultatom lidera austrijskog šampionata, ekipu Amštetena, u drugoj rundi Čelendž kupa, po setovima 25:23, 25:18, 25:23.

Poveo je Amšteten sa 4:2 u prvom periodu igre, ali je odmah zatim Radnički preokrenuo i u par navrata stigao do tri poena razlike (9:6 i 12:9). Međutim, gosti posle drugog tehničkog tajm-auta uspevaju ponovo da povedu, ali tada Matić menja iz igre izvodi tehničara Ilića, a Igor Jovanović predvodi svoj tim do velike prednost u finišu seta – 23:19. Činilo se tada da je sve gotovo, ali Austrijanci vezuju tri poena i prilaze na samo poen zaostatka. Ipak, Kragujevčani su bili prisebni i nisu prokockali prednost.

U drugom setu domaći su od početka kontrolisali igru, sredinom seta imali i prednost od devet poena (19:10) i sigurno priveli set kraju.

Radnički je fantastično otvorio treći set, na prvom obaveznom predahu vodio sa 8:1, ali je Amšteten polako topio zaostatak i u par navrata prišao na samo poen, ali to je bilo sve što su uspeli da urade.

Revanš meč na programu je za nedelju dana, a ako Amšteten pobedi, igraće se zlatni set.

Radnički – Amšteten 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)

KRAGUJEVACHala: Jezero. Sudije: Hristos Bantianidis (Grčka) i Nikolae Kristea (Rumunija). Trajanje meča: 79 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 11, N. Stevanović 11, Jovanović, Radović 8, Perović 3, Vulović 3, R. Stevanović 5, Ilić 1, Ivović, Čedić 15, Blagojević, Pantelić (libero).

AMŠTETEN: Majerhofer, Krba 15, Katner 5, Palgut 2, Kriner, Pelemiš 7, Vračarić 9, Nagi 7, Šnecer (libero).