Odbojkaši Radničkog slavili u derbiju kola

- -
0

ok radnicki radovicU derbiju 11. kola Vinerštetiše Superlige, odbojkaši Radničkog osvetili su se ekipi Đerdapa, za poraz iz prvog dela sezone, rezultatom 3:1.

Posle ubedljive pobede protiv Vojvodine u prošlom kolu, Kragujevčani su ponovili dobru igru i u Kladovu, pa su se učvrstili na trećem mestu.

Izabranici Dejana Matića su u potpunosti nadigrali rivala, osim u drugom setu, koji je pripao Kladovčanima. U preostala tri seta Radnički je ogromnu razliku pravio već na sredini seta, pa je na kraju sasvim zasluženo stigao do celog seta.

Najefikasniji bio je Vladimir Čedić sa 21 poenom, koliko je postigao i iskusni Svetozarević na drugoj strani. U kragujevačkom timu istakao se i Nemanja Stevanović, sa 19 poena, Ćirović je dodao 10, a Radiša Stevanović i Nemanja Radović, po devet poena.

Ovo je bila poslednja prvenstvena utakmica u godini, a ovi timovi odigraće još dva meča u Kupu Srbije. Prvi je na programu 25. decembra, na ovom istom terenu, dok je revanš tri dana kasnije u Kragujevcu.

Đerdap – Radnički 1:3 (19:25, 25:17, 18:25, 18:25)

Kladovo – Dvorana: SRC „Jezero”. Gledalaca: 500. Sudije: Predrag Balandžić i Nenad Davidović (obojica Beograd). Trajanje meča: 94 minuta.

ĐERDAP:Škundrić (libero), Adamović 5, Ivković 4, Basta 5, Mirosavljević 9, Krsmanović 8, Dautović 1, Tomić, Juhas, Pantić, Svetozarević 21, Opačić 2. Trener: Milan Tošić.

RADNIČKI: Ćirović 10, N. Stevanović 19, Jovanović, Radović 9, Protić (libero), Vulović, R. Stevanović 9, Ilić, Ivović, Čedić 21, Blagojević, Pantelić (libero).Trener: Dejan Matić.