Odbojkaši Radničkog se revanširali Požarevljanima

- -
0

ok radnicki radovicU poslednjem meču 16. kola Viner štetiše Superlige odbojkaši Radničkog savladali su ekipu Mladog radnika u Požarevcu i tako se na drugoj poziciji izjednačili sa ekipom Đerdapa.

Jedini preostali srpski predstavnik u Evropi sigurno je kontrolisao rezultat, pogotovo u završnici, kada je bilo najvažnije. Iako je Mladi radnik imao dva poena viška na oba tehnička tajm-auta u prvom setu, Kragujevčani su u finišu stigli do preokreta.

U naredna dva seta Radnički je diktirao tempo i lako priveo meč kraju.

Najefikasniji bio je Vladimir Čedić sa 21 poenom, dok je Nemanja Stevanović upisao 14.

Izabranici Dejana Matića tako su se revanširali Požarevljanima za poraz iz prvog dela (3:2), a u narednom kolu dočekuju Spartak iz Ljiga, koji im je takođe ostao dužan (3:2). Pre toga, Kragujevčani će u sredu pokušati da izbore plasman u polufinale Čelendž kupa, u duelu sa Delektom Bidgošć. Radnički je slavio u prvom meču (3:0), ali će mu i u Poljskoj biti potrebna pobeda ili bar osvajanje zlatnog seta.

Mladi radnik – Radnički 0:3 (22:25, 19:25, 20:25)

Dvorana: SC „Požarevac“. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Lazarević (Šabac) i Nenad Davidović (Beograd). Trajanje meča: 75 minuta.

MLADI RADNIK: Stojsavljević 6, Munćan 3, Šljivančanin, Pešut 9, Bulić, Brčić 9, Jevtić 1, Peković (libero), Petrović 5, Micić 2, N. Matijašević, M. Matijašević 4. Trener: Dragan Bonić.

RADNIČKI: Ćirović 6, N. Stevanović 14, Jovanović, Radović 8, Perović, Vulović 2, R. Stevanović 3, Ilić 1, Ivović, Čedić 21, Blagojević, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.