Odbojkaši Radničkog poveli pa stali

- -
0

Posle pet setova izuzetno uzbudljivog meča 8. kola Vinerštediše Superlige, odbojkaši Radničkog pretrpeli su kao gosti poraz  od Spartaka iz Ljiga (3:2).

Kragujevčani su prva dva seta osvojili minimalnom razlikom (25:23), iako su domaći bolje otvarali setove, odlazeći na prvi tehnički tajm-aut i sa četiri poena viška.

Slično je tekao i treći period igre. Spartak je poveo sa 8:5, ali je Radnički preokrenuo u finišu i činilo se da će se desiti repriza prethodna dva seta. Međutim, domaći su zbili redove i uspeli da osvoje ovaj set rezultatom 25:23.

To kao da im je ulilo dodatno samopouzdanje, pa su u četvrtoj deonici već na startu poveli sa 8:3 i nisu ispuštali vođstvo do samog kraja – 25:21.

U taj-brejku Radnički je poveo sa 5:3, ali su nedugo zatim domaći preokrenuli i postarali se da veći deo plena ostane u Ljigu – 15:13.

U ekipi Radničkog najefikasniji bili su Vladimir Čedić sa 23 i Nemanja Stevanović sa 22 poena, dok je na drugoj strani Zindović upisao 21.

Odbojkaši Radničkog u sredu, od 17 časova, dočekuju holandski Orion Dotinhem, a ukoliko žele prolaz u osminu finala, moraće da zaigraju znatno bolje nego sinoć.

Spartak (Ljig) – Radnički 3:2 (23:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13)

Ljig – Dvorana: OŠ „Sava Kerković”. Gledalaca: 150. Sudije: Nenad Davidović i Dragutin Ćuk (obojica Beograd). Trajanje meča: 118 minuta.

SPARTAK: Pajić 16, Kostić 6, Zindović 21, Turanjanin 15, Karišik 11, Poznić 14, Smiljanić (libero), Radosavljević, : Majcan, Gajević, Gajić, Milosavljević. Trener: Radisavljević.

RADNIČKI: Ćirović 11, N. Stevanović 22, R. Stevanović 10, Ilić 2, Čedić 23, Blagojević 2, Pantelić (libero), Jovanović, Radović 3, Perović, Vulović, Protić. Trener: Matić.