Odbojkaši Radničkog poraženi u Subotici posle velike borbe

- -
0

U premijernom meču četvrtog kola Vinerštediše Superlige odbojkaši Radničkog poraženi su od Spartaka u Subotici, posle pet setova, u pravom odbojkaškom maratonu, koji je trajao skoro dva i po sata.

U prvom setu činilo se da Kragujevčani igraju taman onoliko koliko im je potrebno, pa su prilično lako dobili ovaj period sa 25:20.

Činilo se tada da će Radnički upisati maksimalnu pobedu, ali je u nastavku bilo znatno uzbudljivije i neizvesnije.

U drugom setu odbojkaši Spartaka odlaze na prvi obavezni predah sa dva poena prednosti (8:6). Zamenio je tada tehničare trener Radničkog, Dejan Matić, umesto Ilića ušao je Jovanović, pa posle rezultatske klackalice njegov tim odlazi na drugi tehnički tajm-aut sa poenom prednosti, a u finišu seta stiže do tri poena „viška“ (23:20). Nisu se predavali domaći, pa su uspeli da se vrate na samo poen zaostatka, ali Nemanja Stevanović koristi treću set loptu, za 2:0 u setovima.

U trećem periodu došlo je do opuštanja Kragujevčana, što su igrači Spartaka iskoristili i poveli sa 9:5. Gosti su uspeli da se vrate na poen zaostatka (11:10), ali Subotičani prave seriju 5:0 i odlaze na drugi obavezni predah sa šest poena „viška“. Nastavili su domaći u istom ritmu do samog finiša, kada su imali i osam poena prednosti (24:16), pa su smanjili na 2:1.

I četvrti set Subotičani su dobili ubedljivo. Možda i presudni trenutak dogodio se pri rezultatu 10:7, kada se lopta od bloka Radničkog odbila u protivničko polje, a sudije dosudile aut. Protestovao je tada Ilić, dobio žuti karton, pa je umesto 10:8 bilo pet poena razlike za domaće.

U taj-brejku na promenu strana domaći su otišli sa četiri poena prednosti (8:4), ali je Radnički posle dobrih servisa Ćirovića uspeo da izjednači (12:12), a potom i preokrene i stigne do meč lopte. Međutim, Subotičani odmah vraćaju prednost na svoju stranu, a nedugo zatim uspevaju da izblokiraju Čedića i stignu do pobede.

Spartak – Radnički 3:2 (20:25, 23:25, 25:19,25:17, 17:15)

SUBOTICAHala: „Dudova šuma“. Gledalaca: 500. Sudije: Robert Leko i Igor Miljković. Trajanje meča: 137 minuta.

SPARTAK: Crnjanski 17, Janačkov 5,  Vidakov (libero), Janjić 1, Elezović 2, Konkolj (libero), Marković, Kecman 16, Pijalić, Medić 22, Kuburović 1, Stojković 11.

RADNIČKI: Ćirović 11, N. Stevanović 13, Jovanović 1, Radović 16, Perović 2, Vulović, R. Stevanović 8, Ilić, Ivović 3, Čedić 11, Blagojević 5, Pantelić (libero).