Odbojkaši Radničkog poraženi u prvom polufinalnom susretu

- -
0

ok radnicki radovicU prvom susretu polufinalne serije plej-ofa odbojkaši Radničkog poraženi su od Partizana, na „Banjici“, rezultatom 3:1.

Kragujevčani su bolje otvorili susret, poveli sa 10:6, ali su po povratku sa drugog obaveznog predaha domaći napravili seriju 6:0 i poveli sa 23:18, a potom rutinski priveli set kraju – 25:19.

Osokoljeni osvojenim setom, „crno-beli“ su na prvi tehnički tajm-aut otišli sa dva poena „viška“. Ipak, gosti su zbili redove i odmah preokrenuli (9:8), a zatim stigli i do „plus četiri“ – 17:13. Međutim, Partizan je ponovo uspeo da uhvati priključak (18:17) , ali ne zadugo, jer je pri rezultatu 21:19 na servis otišao Nemanja Stevanović, posle čega su „crveni“ nanizali četiri poena i izjednačili – 25:19.

Tokom većeg dela trećeg seta Beograđani su sigurno držali konce igre u svojim rukama i imali prednost od četiri poena, sa koliko su i osvojili ovu deonicu – 25:21.

Izabranici Dejana Matića dobro su startovali u četvrtom setu (4:1), ali je usledila serija 10:2, za „plus pet“ (11:6). Prednost domaćih i dalje je rasla, pa su na drugi tehnički tajm-aut otišli na nedostižnih 16:8, a Matić je izmenama uzalud pokušavao nešto da promeni – 25:14.

Najefikasniji akter susreta bio je Vladimir Čedić sa 21 poenom, Nemanja Stevanović upisao je 10, a Nemanja Radović 9 poena, dok je u pobedničkom timu Marko Nikolić zabeležio 20, a Aleksandar Minić 14 poena.

Drugi meč ovih rivala igra se na ovom istom mestu, u ponedeljak, od 20.30 sati, posle čega se serija seli u Kragujevac, a u finale će ekipa koja prva stigne do tri pobede.

U drugom polufinalnom duelu Crvena zvezda je savladala Vojvodinu sa 3:1.

Partizan – Radnički (25:19, 19:25, 25:21, 25:14)

Beograd – SC „Šumice“. Gledalaca: 400. Sudije: Petrović i Janković. Trajanje meča: 100 minuta.

PARTIZAN: Minić 14, Popović, Pantić, Brđović 5, Palibrk 7, Steljić 12, M. Nikolić 20, Rajković (libero), Jokanović, Lopar, P. Nikolić 10, Jevtić (libero).

RADNIČKI: Ćirović, N. Stevanović 10, Jovanović 1, N. Radović 9, Perović 6, Vulović 1, R. Stevanović 4, Ilić, Ivović 1, Čedić 21, Blagojević, Pantelić (libero).