Odbojkaši Radničkog poraženi u finalu Kupa posle velike borbe

- -
2

ok radnicki radovicOdbojkaši Radničkog poraženi su u finalu Kupa Srbije, od beogradske Crvene zvezde, rezultatom 3:1.

Kragujevčani su bolje otvorili susret, pa su sa tri poena prednosti otišli na prvi tehnički tajm-aut (8:5). Međutim, „crveno-beli“ uspevaju potpuno da preokrenu rezultat i sredinom seta stignu do „plus tri“ – 15:12.

Posle serije dobrih servisa Vladimira Čedića, izabranici Dejana Matića stižu do izjednačenja (15:15), ali po povratku sa drugog obaveznog predaha Zvezda vraća vođstvo od tri poena (19:16), kojim je i osvojila set (25:22).

U drugom periodu Beograđani su imali vođstvo samo do prvog tajm-auta (8:7), posle kojeg su odbojkaši Radničkog dobrim servisima poremetili protivnički prijem i poveli sa sedam razlike (22:15). Proradio je i blok Kragujevčana, koji su potom bez većih problema priveli set kraju – 25:18.

Kada se očekivalo da „crveni“ nastave u sjajnom ritmu, opustili su se i gotovo bez borbe dopustili protivniku da povede sa 5:0. Ipak, posle servisa Nemanje Stevanovića stigli ponovo su se vratili u igru (5:3), a potom i imali kontru za izjednačenje pri rezultatu 9:8, ali nisu uspeli.

Na drugoj strani Beograđani vezuju četiri poena i ponovo dolaze na „plus pet“ (13:8), ali Kragujevčani izjednačuju po povratku sa drugog tehničkog tajm-auta – 16:16. Egal borba vodila se sve do kraja seta, kada su Matićevi izabranici napravili nekoliko grešaka i izgubili set – 25:22.

Zvezda je od početka četvrtog seta vodila sa dva poena razlike, ali se borbeni Kragujevčani nisu predavali. U nekoliko navrata stizali su do izjednačenja, ali su se Beograđani „odlepili“ na tri poena (18:15). Ni tada nisu posustali odbojkaši Radničkog, požrtvovanom igrom u polju uspeli su čak da preokrenu (22:21), ali su „crveno-beli“ bili skoncentrisaniji u završnici – 27:25.

Najefikasniji bio je Vladimir Čedić sa 22 poena, Nemanja Stevanović dodao je 19, dok je za pobedu Zvezde najzaslužniji bivši igrač Radničkog, Dušan Petković, sa 18 poena.

Crvena zvezda – Radnički (25:22, 18:25, 25:23, 27:25)

Dvorana: „Pendik” u Novom Pazaru. Gledalaca: 900. Sudije: Ćuk i Simonović. Trajanje meča: 113 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 2, Perić, Stoilović 6, Gmitrović, Koprivica 7, Milutinović 6, Jakovljević 11, Mitić 5, Petković 18, Ćelić 7, Buculjević 2, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.

RADNIČKI: Ćirović, N. Stevanović 19, Jovanović 2, Radović 12, Perović 6, Vulović, R. Stevanović 2, Ilić, Ivović, Čedić 22, Blagojević 6, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.