Odbojkaši Radničkog osvojili bod protiv Zvezde

- -
0

ok radnickiU derbiju poslednjeg kola Vinerštediše Superlige, odbojkaši Randičkog poraženi su od Crvene zvezde, u „Šumicama“, posle pet setova i više od dva sata igre.

Uprkos izostanku povređenog korektora Radničkog, Vladimira Čedića, finalisti nedavno završenog Kupa pružili su gledaocima još jednu dobru partiju.

Prvi set „crveno-beli“ su dobili bez problema (25:18), da bi u narednom Kragujevčani slavili posle velike borbe – 25:23. Još ubedljiviji bili su domaći u trećem setu – 25:13 i činilo se da će ceo plen ostati u Beogradu.

Međutim, izabranici Dejana Matića zaigrali su sjajno u čevrtom setu, vodili i sa pet poena, ali Beograđani po povratku sa drugog tajm-auta prilaze na samo poen zaostatka – 15:16. Radnički je potom ponovo uspeo da se „odlepi“ na četiri poena – 20:16, ali je Zvezda serijom 3:0 vratila neizvesnost. Ipak, „crveni“ su smogli snage da privedu set kraju (25:22) i tako meč uvedu u taj-brejk.

U odlučujućem setu timovi su se smenjivali u vođstvu kao na klackalici, a sredinom ove deonice gosti su stigli do prednosti od dva poena (7:5), sa kojom su otišli na promenu strana. Ipak, domaći su u finišu uspeli da preokrenu i osvoje veći deo plena – 16:14.

Zvezda je odavno obezbedila prvo mesto pred plej-of, dok će Radnički u doigravanje sa drugog mesta samo ukoliko Đerdap ne osvoji sva tri boda danas u Subotici.

Crvena zvezda – Radnički 3:2 (25:18, 23:25, 25:13, 22:25, 16:14)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 100. Sudije: Predrag Balandžić (Beograd) i Ivan Lazarević (Šabac). Trajanje meča: 122 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 4, Perić, Stoilović 23, Gmitrović, Koprivica 11, Milutinović 8, Jakovljević, Mitić 10, Petković 21, Ćelić 2, Buculjević, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.

RADNIČKI: Ćirović 1, N. Stevanović 20, Jovanović 4, Radović 12, Protić (libero), Perović 9, Vulović, R. Stevanović 7, Ilić, Ivović 13, Blagojević 6, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.