Odbojkaši Radničkog na korak do četvrtfinala Čelendž kupa

- -
0

ok radnicki radovicOdbojkaši Radničkog napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Čelendž kupa, pošto su večeras u Bosni i Hercegovini savladali domaći Kakanj, rezultatom 3:1, posle 123 minuta igre.

U prvom setu domaćin je na prvi obavezni predah otišao sa tri poena prednosti (8:5), ali su Kragujevčani ubrzo stigli do preokreta – 10:9, što je bilo njihovo jedino vođstvo tokom ovog perioda igre, jer su u nastavku gosti uglavnom imali prednost od četiri poena, kojom su i završili ovu deonicu (25:21).

Istom merom uzvratio je Radnički u drugom setu. Posle rezultatske klackalice na početku, gosti su poveli sa 11:10 i potom potpuno držali konce igre u svojim rukama, a u jednom trenutku imali su i vođstvo od šest poena – 21:15.

Kao da je izjednačenje razljutilo odbojkaše koji su na prvi tehnički tajm-aut otišli sa velikih „plus šest“ (8:2). Reagovao je Dejan Matić, ponovo u igru vratio iskusnijeg tehničara Ilića umesto Jovanovića, potom zamenio i primača Perovića, Vulovićem, što je dalo rezultata. Kragujevčani su nedugo zatim preokrenuli rezultat – 13:12, u tri navrata imali i četiri poena prednosti, pa su stigli do tri set vezane lopte (24:21). Međutim, domaći odbojkaši prave seriju 4:0, pa se igralo na razliku. Bosanci su imali tri šanse da reše ovaj set u svoju korist, ali su onda „crveni“ napravili seriju 3:0 i potpuno preokrenuli rezultat – 29:27.

Domaći su vodili od samog početka četvrtog seta, imali i pet poena prednosti (12:7), ali je Radnički u finišu preokrenuo (20:19) i na kraju stigao do velike prednosti pred revanš susret koji se igra za nedelju dana, u hali „Jezero“ – 25:22.