Odbojkaši Radničkog bolji od šampiona Holandije

- -
0

Odbojkaši Radničkog savladali su holandskog šampiona, ekipu Orion Dotinhema, u prvom meču šesnaestine finala Čelendž kupa, odigranom u hali „Jezero“, rezultatom 3:1.

U večem delu prvog seta domaći su imali tri poena prednosti, a u finišu su uspeli da naprave šest poena razlike, kojom je i završen ovaj period igre – 25:19.

U drugom setu Radnički je imao šest poena „viška“ sve do drugog tehničkog tajm-auta (16:10), ali je onda usledio neshvatljiv pad, pa su Holanđani uspeli čak da preokrenu rezultat – 19:18. Ipak, Kragujevčani su zbili redove i ubrzo došli do tri poena prednosti (24:21), a potom iskoristili drugu set loptu.

Najuzbudljivije bilo je u maratonskom trećem setu, koji je trajao čak 37 minuta. Dotinhem je držao konce u svojim rukama od samog početka ovog seta, vodio sa osam poena (18:10), ali je Radnički stigao do velikog preokreta, a ujedno i prve meč lopte – 24:23. Međutim, gosti odmah prave preokret i pet puta stižu do set lopti, ali ih ne koriste. Usledila je potom rezultatska klackalica i po dve set lopte na obe strane, a gosti koriste tek sedmu priliku za osvajanje ovog seta i smanjuju na 2:1 – 34:32.

Posle nešto ujednačenijeg starta, Radnički je sredinom četvrtog seta počeo da povećava prednost i na kraju sasvim zasluženo stigao do dvocifrene predonsti, a potom i do pobede – 25:15.

Najefikasniji bio je Nemanja Radović sa 17 poena, a uz rame mu je bio Lazar Ćirović sa 16. Dvocifreni učinak imao je i Nemanja Stevanović – 12, dok su se na drugoj strani istakli Miler (14), Posthuma (12) i Kimber (10).

Revanš meč na programu je za nedelju dana u Dotinhemu.

Radnički – Orion Dotinhem 3:1 (25:19, 25:22, 32:34, 25:15)

Kragujevac – Hala „Jezero“. Gledalaca: 350. Sudije: Luts (Belgija) i Kaltabjano (Italija). Trajanje meča: 109 minuta.

Radnički: Ćirović 16, N. Stevanović 12, Jovanović 5, Radović 17, Perović, Vulović, R. Stevanović 8, Ilić 1, Ivovoić 8, Čedić 7, Blagojević, Pantelić (libero).

Dotinhem: Miler 14, Heusinkved 3, R. Kumen 6, Posthuma 12, Stenderup 3, Van Harlem, N. Kumen 11, Tuton (libero), Kimber 10, Sorensen 2.