Odbojkaši Radničkog bolji od Partizana

- -
0

Odbojkaši Radničkog slavili su na gostovanju ekipi Partizana, rezultatom 3:1, u susretu šestog kola Super lige.

Kragujevčani su lako osvojili prvi set (25:19), ali su se opustili u narednom, što su crno-beli iskoristili i poravnali rezultat (25:20).

U trećem setu od samog starta viđena je dominacija Radničkog, koji je u pojedinim trenucima imao i šest poena prednosti, pa je bez problema ponovo došao do vođstva (25:22).

Iako su „crveni“ četvrti set dobili istom razlikom kao prethodni, bilo je znatno uzbudljivije. Naime, Partizan je otišao na drugi tehnički tajm-aut sa četiri poena prednosti (16:12) i činilo se tada da će pobednika odlučiti taj-brejk, ali Radnički potom pravi preokret i u Kragujevac odnosi ceo plen.

Najefikasniji akter susreta bio je Aleksandar Minić sa 22 poena, a uz rame mu je bio samo Marko Nikolić sa četiri manje. Na drugoj strani bilo je znatno više raspoloženih igrača, što je i odlučilo pobednika. Vladimir Čedić je postigao 18 poena, odlično ga je pratio Lazar Ćirović sa 16, Radiša Stevanović upisao je 13, dok su Nemanja Stevanović i Nemanja Radović dodali po 11 poena

Partizan – Radnički 1:3 (19:25, 25:20, 22:25, 22:25)

BEOGRAD – SC „Šumice“. Gledalaca: 300. Sudije: Mirko Janković i Dragutin Ćuk. Trajanje meča: 113 minuta.

PARTIZAN: Minić 22, Dustinac 3, Popović, Pantić, Brđović 4, Steljić 8, Nikolić 18, Rajković (libero), Jolanović, Lopar 2, Nikolić 6.

RADNIČKI: Ćirović 16, N. Stevanović 11, Jovanović, Radović 11, Perović, Vulović, R. Stevanović 13, Ilić, Ivović, Čedić 18, Blagojević, Pantelić (libero).