Odbojkaši Partizana eliminisali Radnički

- -
1

ok radnickiOdbojkaši Radničkog eleiminisani su iz plej-ofa Superlige, pošto je Partizan u četvrtom polufinalnom susretu upisao treći trijumf (3:1), na parketu hale „Jezero“. Crno-beli su tako napravili veliko iznenađenje, jer su u doigravanje ušli sa sedmog mesta, dok su Kragujevčani ligaški deo završili na trećoj poziciji.

Ponovo su Kragujevčani počeli sa Nemanjom Radovićem na mestu korektora i to je sasvim solidno funkcionisalo, ali su mnogo izgubili na bloku. Partizan je sve svoje šanse u prva dva seta znao da iskoristi i tada je stekao ogromnu, odlučujuću prednost.

Ipak, u prvom delu igre viđeno je mnoštvo preokreta. Najpre je Radnički poveo sa 8:5, ali su u nastavku gosti dominirali. Nisu Kragujevčani imali odgovor na sjajne blokove crno-belih, koji su lako preokrenuli i već na drugom obaveznom predahu su imali pet poena viška (16:11).

Radnički je uspeo da zapreti u završnici, da priđe na dva poena minusa (21:19), ali je Partizan ipak odoleo pritisku i dobio prvi set – 25:23. U drugom periodu ponovo je domaćin imao prednost na prvom tehničkom tajm-autu (8:7) i zaostatak na drugom (16:14). Još jednom je završnica prošla u dominaciji Partizana koji je duplirao prednost – 25:20.

Vrlo uzbudljivo bilo je u trećem periodu. Trener Radničko je tada u igru poslao rovitog korektora Čedića, Radović je vraćen na mesto srednjaka, Ćirovića je na prijemu zamenio Nemanja Stevanović i domaći su zaigrali bolje. Doduše, u završnicu seta ušli su samo sa poenopm viška, ali su na razliku dobili ovaj period i ostali u igri – 26:24.

Taman kad se očekivalo da je Radnički uhvatio ritam, Partizanov odgovor je bio uraganski. Crno-beli su odigrali jedan od najboljih setova. Poveli su gosti sa 8:4, a njihova razlika se samo uvećavala kako se set bližio kraju. Već pri rezultatu 21:11 bilo je jasno da će Partizan u finalu na megdan večitom rivalu Crvenoj zvezdi. Tako je i bilo koji minut kasnije, gosti su rutinski priveli susret kraju – 25:13.

Radnički – Partizan Termoelektro 1:3 (23:25, 20:25, 26:24, 13:25)

Hala „Jezero“ u Kragujevcu. Gledalaca: 800. Sudije: Aleksandar Petrović (Užice) i Mirko Janković (Niš). Trajanje meča: 111 minuta. Rezultat u pobedama: 1:3.

RADNIČKI: Ćirović 5, N. Stevanović 4, Jovanović 3, Radović 18, Perović 9, Vulović, R. Stevanović 4, Ilić 1, Ivović 1, Čedić 8, Blagojević 8, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.

PARTIZAN TERMOELEKTRO: Minić 23, Popović, Pantić, Brđović 3, Palibrk 7, Steljić 11, M. Nikolić 17, Rajković (libero), Jokanović 1, Lopar, P. Nikolić 9, Jevtić (libero). Trener: Milan Đuričić.