Odbojkaši nastavili seriju minimalnih poraza

- -
0

I treći put zaredom, odbojkaši Radničkog poraženi su posle pet setova (3:2), ovoga puta na gostovanju požarevačkom Mladom radniku, pa su pali na šesto mesto na tabeli.

Požarevljani su lako osvojili prvi set (25:17), ali su gosti potom uspostavili ritam i naredna dva seta dobili istim rezultatom – 25:21, za totalni preokret. Istim tempom Kragujevčani su nastavili i u četvrtom setu, pa se činilo da će kući poneti ceo plen, ali su ispustili tri meč lopte i dopustili domaćinu da izbori taj-brejk (30:28).

Prava drama viđena je i u odlučujućem setu, koji je Mladi radnik posle velike borbe dobio na razliku (19:17).

Najefikasniji akter susreta bio je korektor Radničkog Vladimir Jekić, sa 27 osvojenih poena, a daleko iza ostali su Stevanović (14), Lopar (13), Goić (11) i ostali. U pobedničkom timu prednjačili su Tomo Micić sa 21 i Kubanac Herardo Kala sa 17 poena.

Šansu za povratak na pobednički kolosek Kragujevčani će imati u četvrtak, od 17 časova, kada im na noge dolazi sedmoplasirana Crvena zvezda.

Mladi radnik – Radnički 3:2 (25:17, 21:25, 21:25, 30:28, 19:17)

Dvorana: SC „Požarevac“. Gledalaca: 300. Sudije: P. Balandžić, S. Savić

MLADI RADNIK: Popović 10 (1 as), Pantić 9 (2 blk), Savić 7 (4 blk), Vulikić 1, Kostić 7 (2 asa, 2 blk), Micić 21 (3 blk), Medurić 7 (2 blk), Zvicer, Stević (libero), Ubiparip, Lečić 10 (4 blk), Ilić (libero), Kala 17 (2 blk). Trener: Ivica Jevtić.

RADNIČKI: Goić 11 (2 asa, 1 blk), Pantović (libero), Ristić 1, Petrović 5 (3 asa, 1 blk), Lopar 13 (1 as, 5 blk), Jekić 27 (1 as, 1 blk), Perović 6 (2 asa), Stevanović 14 (2 blk), Krstić. Nisu igrali: Antić, Vidović i Matić. Trener: Ivan Blagojević.